9 kroků k dosažení vašeho snu

02.11.2020

Každý sen musí mít podobu plánu. Staré přísloví říká, že "dávejte si pozor, co si přejete, může se vám to splnit", a je to pravda. Váš sen se nestane skutečností sám od sebe. Musíte se čas od času v klidu posadit a naplánovat si strategii, jak jeho splnění dosáhnout. Promyslete si každý detail. Rozdělte si celý plán na malé, snáze zvladatelné části. Poté si pro splnění každého úkolu ve vašem "plánu snů" stanovte časový rámec.

"Pokud o něčem dokážete snít, dokážete to i udělat." - W. Disney

Pokud se úspěch nechce dostavit, podívejte se na následující kroky a začněte je používat. Vydáte se tak na cestu k dosažení vašeho snu.

Milí přátelé, za vším tím se skrývá spousta dřiny, práce a odříkání. Vybudovat si pasivní příjem a zajistit finanční svobodu není možné, když pro to nic neuděláte. Člověk se musí hodně snažit, aby toho dosáhl, ale výsledkem je opravdu sladká odměna.

Spousta lidí se ptá, kde někdo přišel k takovému jmění, jak je možné, že je tak úspěšný, co pro to udělal? Můžeme se shodnout na tom, že za to mohou způsoby chování, které si dotyčný osvojil. Nyní si pár takových návyků, které vás mohou posunout vpřed, představím blíže.

Za velké úspěchy vděčíme návykům

1. Sněte

Všechno začíná v srdci a v hlavě. Každý velký úspěch má svůj počátek v mysli člověka, který se odvážil snít, věřit, že něco je možné. Udělejte si čas a položte si otázku: "Co když?" A myslete ve velkém stylu. Nedovolte, aby vás odrazovalo negativní myšlení. Staňte se snílkem. Sněte o možnostech pro sebe, pro vaši rodinu i pro ostatní. Pokud jste o něčem snili a nechali sen pohasnout, znovu pod ním rozdmýchejte žhavé uhlíky! Život je příliš krátký na to, abyste takové věci nechali být.

2. Tvořte cíle

Na první pohled to vypadá jako jednoduchý úkol, ale je potřeba k němu přistupovat komplexněji. Na začátku si stanovíme velký cíl, kterého chceme dosáhnout. S ním ale souvisí spousta menších, dílčích cílů, které vedou k tomu hlavnímu, velkému. Jen nerada se zavazuji k čemukoliv, co mi nedává smysl (a nerada něco dělám z povinnosti, každý den - většina našich činností by pro nás měla být zábavou), ale plnit si své cíle postupně je moudré. Ne, není to otrava, a pokud vám to tak připadá, raději zůstaňte tam, kde jste. Díky postupnému tvoření vlastních cílů lépe poznáte sami sebe, a toho v budoucnu můžete využít. Je také dobré se vybičovat k uskutečnění věcí, které stále odkládáte. Uvidíte, jak to pomůže vaší psychice. To vše vás posouvá blíže k uskutečnění snu, sebepoznání a sebezdokonalení.

3. Věřte

Ano, váš sen musí být velký. Musí to být něco, co zdánlivě přesahuje vaše možnosti a schopnosti. Ale zároveň to musí být i uvěřitelné. Musíte být schopni si říct, že pokud se odehrávají určité věci, pomáhají-li vám jiní, pokud pracujete dostatečně usilovně, vaše představa je stále uskutečnitelná, i když je to velký sen. Dobrý příklad: Člověk, který nemá vysokoškolské vzdělání, může snít o tom, že si vybuduje společnost s obratem 50 milionů korun ročně. Je to velké, ale uvěřitelné. Špatný příklad: Devadesátiletá žena s artritidou chce jednou uběhnout maraton za méně než tři hodiny. Je to také velké, ale objektivně nemožné. Místo toho by se měla zaměřit na budování firmy s obratem 50 milionů ročně!

4. Dělejte si zápisky

Velká většina úspěšných lidí si vede deník. Mohu potvrdit, že zápisky jsou velmi prospěšné pro celkovou vizualizaci a zapamatování jednotlivých kroků. Vytvořte si ve své hlavě pomocí této metody doslova poklad, ukládejte si do ní své poznámky.

5. Plánujte

Stanovené cíle je dobré si naplánovat, určit si termín jejich splnění. Je hezké mít úžasné cíle, ale když nevíte, jak k nim dojít, vaše cesta bude komplikovaná.

Úspěšní lidé přesně vědí, jak dosáhnout svých cílů, a plánují si jednotlivé kroky. Ty největší cíle rozkouskují do menších, dílčích. Rozdělují si úkoly tak, aby každý den zvládli menší povinnosti, z nichž se skládá jejich primární cíl.

6. Vzdělávejte se

Je jedno, co se učíte a jak poznatky získáváte. Řiďte se přitom svou intuicí, hlavně ať je to cesta, která vás baví, dává vám smysl a naplňuje vás. Informace a vědění je všude kolem nás.

7. Sdílejte svůj sen s okolím

Jedním z důvodů, proč se mnoho snů nikdy neuskuteční, je skutečnost, že snílek si všechno nechává pro sebe. Je to tichý sen, který žije pouze uvnitř jeho mysli. Ten, kdo chce dosáhnout svého snu, musí o tomto snu vyprávět mnoha lidem. Jeden důvod: Když něco neustále opakujeme, stále více tomu věříme. Pokud o tom mluvíme, musí to být možné. Další důvod: Vede nás to k odpovědnosti. Když jsme ostatním o něčem řekli, podněcuje nás to k tomu, abychom to skutečně dělali, jinak by to působilo nesolidně.

8. Pracujte na tom

Jednou jsem slyšela větu: "Nebyl by život báječný, kdybychom mohli v jednom okamžiku přestat pracovat? Bohužel je to tak, že úspěšní lidé obvykle pracují nejusilovněji. Zatímco zbytek světa sedí na pohovce a sleduje reprízu Gilmorových děvčat, ti úspěšní se snaží dosáhnout svých cílů - svých snů. Mám rovnici, se kterou pracuji: Vaše krátkodobé úkoly násobené časem se rovnají vašim dlouhodobým úspěchům. Pokud na něčem pracujete den co den, nakonec svého snu dosáhnete.

9. Užívejte si to

Když dosáhnete svého cíle a žijete svůj sen, nezapomeňte si jej pořádně užít. Vlastně je to tak, že si užíváte celý tenhle výlet za snem. Po cestě si pravidelně dělejte radost. A když se TAM dostanete, dopřejte si obrovskou odměnu. Pomáhejte si to užít i ostatním. Buďte laskaví a velkorysí. Využijte svůj sen ke zlepšení života ostatních. Pak se vraťte k bodu 1. A tentokrát začněte snít o něčem JEŠTĚ VĚTŠÍM!

Chcete-li být úspěšní a bohatí, je třeba, abyste byli disciplinovaní a drželi se postupů a plánů, které si na začátku stanovíte. Nikdo nikdy ničeho nedosáhl bez určité míry sebekázně. Být disciplinovaný není jednoduché, ale přináší to nemalé potěšení v podobě odměn a úspěchů.